czwartek, 14 stycznia 2016

Makaroniki mojitoWychodząc na imprezę do klubu my dziewczyny wybieramy zazwyczaj piwo z sokiem lub kolorowe drinki, które mają czasem zabawne nazwy. Niekiedy zastanawiałam się czy nie można by zrobić takiego wypieku. I udało się ....  Co powiecie na makaroniki o smaku mojito? Ja takie zrobiłam i nie żałuję. Miałam trochę lata w zimie :) Makaroniki są kolorowe, w soczystych kolorach, przełożone orzeźwiającym i lekkim kremem z limonki i cytryny. Robi się je szybko. 


Składniki na ok. 30 sztuk:
  • 70 g białek
  • 120 g zmielonych na drobno migdałów
  • 170 g cukru pudru (podzielonego na 35 g i 135 g)
  • szczypta soli
  • żółty i zielony barwnik
Przygotowanie:

1. Przygotowane składniki podzielić na 2 porcje. Białka po 35 g, po 60 g migdałów i po 80 g cukru pudru. 

2. Każdy cukier puder wymieszać z migdałami.

3. Na blaszkę do pieczenia połóż matę do makaroników.

4. Pierwszą porcje białka ubić ze szczyptą soli na sztywno. Później dodać odrobinę zielonego barwnika i krótko zamieszać mikserem. Następnie dodać odmierzoną ilość cukru z migdałami i wymieszać łyżką. 

5. Gotową masę przełożyć do rękawa cukierniczego z okrągłą tylką. Wyciskaj makaroniki do przygotowanej formy. Po wyciśnięciu wszystkiego stuknij blacha o stół, aby pozbyć się pęcherzyków powietrza. 

6. Drugą porcję białka ubić ze szczyptą soli na sztywno. Później dodać odrobinę żółtego barwnika i krótko zamieszać mikserem. Następnie dodać odmierzoną ilość cukru z migdałami i wymieszać łyżką. Gotową masę przełożyć do rękawa cukierniczego z okrągłą tylką. Wyciskaj makaroniki do przygotowanej formy. Po wyciśnięciu wszystkiego stuknij blacha o stół, aby pozbyć się pęcherzyków powietrza. 

7. Pozostaw na 30 - 40 minut, aby przeschły.  W tym czasie nastaw piekarnik do 150 ° C. Piecz w nagrzanym piekarniku przez 13-15 minut. Po upieczeniu wyjmij i odczekaj, aż przestygną.

Krem:
  • 100 ml śmietanki kremówki
  • 125 g serka mascarpone
  • otarta skórka z jednej limonki
  • otarta skóra z połowy cytryny

Przygotowanie: 

1. Śmietankę ubij na sztywno. Następnie dodaj mascarpone i obie skórki i wymieszaj.

2. Tak przygotowany krem przełóż do rękawa cukierniczego z okrągłą końcówką. Wyciśnij krem na zielony makaronik i przykryj żółtym makaronikiem. 

Smacznego !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz