sobota, 9 stycznia 2016

Rady i wskazówki część 1

 Ile razy zrobiłyście ciasto czy tort z kremem  które Wam pozostało i nie wiedziałyście jak je dobrze przechować. Albo w czasie przygotowywania ciasta zabrakło cukru pudru i co? dodać tyle ile jest czy iść do sklepu? Nie wiecie co dodać do ciasta, aby było bardziej pulchne lub mniej kaloryczne. A może chcecie zrobić idealny biszkopt. W dalszej części wpisu Podzielę się z Wami paroma przydatnymi radami jak się tego dowiedzieć. Zachęcam do przeczytania. Przechowywanie wypieków
...........................
Babeczki i różnego rodzaju ciasta są najlepsze zaraz po upieczeniu i ostudzeniu, wiec jeśli nie zamierzasz ich zjeść od razu , włóż je do szczelnie zamkniętego pojemnika. W taki sposób można je przechowywać nawet do 3 dni.
Pewnie zastanawiasz się co z gotowymi tortami które zostają po imprezach. Czy można zamrozić tort z kremem? I tu Cię zaskoczę otóż można :)  Wystarczy umieścić taki tort w kawałkach lub w całości w pojemniku ze szczelnym wieczkiem  i wstawić go do zamrażarki. Ale pamiętaj, że może być przechowywany nie dłużej niż miesiąc.
Śmietana
........
Masa serowa będzie aksamitna, a do tego zyska na aromacie dodając w trakcie ucierania kilka kropel spirytusu, koniaku czy innego alkoholu zamiast ubitej na sztywno śmietany.Biszkopty
........
Są 2 sposoby, aby zapobiec opadaniu biszkoptu. Pierwszy sposób:  jeśli w przepisie mamy użyć całych jaj , wstawiamy ciasto do zimnego piekarnika. Drugi sposób:  gdy używamy tylko białek które trzeba ubić na sztywno, wstawiamy ciasto do nagrzanego piekarnika. Wtedy jesteśmy pewni, ze biszkopt nie opadnie.Temperatura pieczenia
...........................
Wszyscy w domu mamy piekarniki i pieczemy w nich ciasta - to oczywiste. Pamiętajmy jednak, że każdy piekarnik jest inny i może inaczej grzać. Jeśli babeczki podczas pieczenia robią się czubate i nierówne jest to sygnał, że piekarnik jest zbyt rozgrzany  i ciasto wyrasta za szybko. Natomiast jeśli wierzch babeczek jest płaski lub opada mówi Nam o  za niskiej temperaturze i przy następnym razie podwyższ o kilka stopni.
Twaróg
........
Dzięki zastosowaniu twarogu do ciasta ucieranego Nasze wypieki będą mniej kaloryczne. Część tłuszczu jaka mamy w przepisie należy zastąpić mielonym twarogiem.
Jajka
........
Staram się wybierać jajka z chowu ściółkowego. Jajka z takich hodowli są smaczniejsze,  żółtko bardziej żółte, a nie blade i pozbawione blasku. Faktem jest tez to, że z tych jajek wychodzą smaczniejsze wypieki.
Papilotki
........
Kupując papilotki miej na uwadze ich szerokość. Jest ona bardzo ważna, ponieważ są dopasowane do standardowych foremek i najlepiej, aby były ciut wyższe niż foremka.
Cukier puder
........
Jeśli akurat zabrakło Nam cukru pudru to się tym nie przejmujcie można go zrobić samemu w domu.  Należy wsypać odpowiednią porcję zwykłego cukru do młynka do kawy i zemleć. Jeśli nie posiadasz młynka, można rozsypać potrzebną ilość cukru na papierze, położonym na blacie i przeciągnij po nim kila razy wałkiem do ciasta.Pulchne ciasto
........
Używając miodu do ciast warto dodać 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej, która spulchnia ciasto, a przy tym neutralizuje kwasy zawarte w miodzie.

Dajcie znać czy moje rady są dla Was przydatne i czy się z nimi kiedyś zetknęłyście.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz