poniedziałek, 29 lutego 2016

Materiały do form i blaszek

Upieczenie wyśmienitego ciasta wymaga dobrania odpowiedniego sposobu przygotowania formy. Jeśli ciasto będzie pyszne, ale podczas wyjmowania połamie się lub  pokruszy to  nie będziemy chcieli podać go gościom.
Niektórzy preferują smarowanie formy masłem lub margaryną i posypanie bułką tartą. Taki sposób jest najtańszy, ale bywa, że czasami mamy problem z wyjęciem ciasta. Materiałami które mogą nam tych problemów uniknąć to: papier do pieczenia, mata silikonowa lub spray do natłuszczania. Poniżej przedstawiam wymienione możliwości.


Rodzaje materiałów:
1) Papier do pieczenia
..............
 
Papier do pieczenia jest najczęściej używany w kuchni. Pokryty jest warstwą silikonu, dzięki któremu wypieki nie przywierają do formy. Jego zaletą jest to, że nie trzeba natłuszczać formy, a taki papier można wykorzystać dwa lub trzy razy. Do form bierze się większą część papieru, aby można było także  przykryć jej boki. Nadaje się do piekarników oraz do  mikrofalówek.
2) Silikonowe maty
..............
 
Ostatnio bardzo popularne.  Jest bardzo uniwersalna. Można na niej piec bez potrzeby wcześniejszego natłuszczania, studzić ciasto, a nawet rozwałkowywać lukier. Ciasto się do niej nie przykleja i można ją myć w zmywarce. W sprzedaży są dostępne także specjalne maty do makaroników, które pozwalają na precyzyjne i równomierne wyciskanie tych ciasteczek. Wytrzymuje w temperaturach od - 40 do 220 ° C. 3) Materiały jednorazowego użytku
..............
 
Papierowe formy wyłożone warstwą silikonu, dzięki której potrawy nie przywierają. Dostępne są w wielu rozmiarach i kształtach. Używa się ich do piekarników i kuchenek mikrofalowych. Ich wadą jest większa cena niż papieru do pieczenia. strona do sklepu.
4) Spray do natłuszczania formy 
..............
 
Nawet nie wiedziałam, że taka rzecz istnieje dopóki nie natknęłam się na nią w Internecie. Jest bardzo łatwy w użyciu. Szczególnie polecany do natłuszczania nieregularnych form.  Wystarcza na pokrycie 30  form o średnicy 20 cm. Jest sprzedawany w butelkach o pojemności 125 ml. strona do sklepu.

Dajcie znać jakich sposobów używanie, aby wypieki wyszły znakomite :) No i oczywiście czy spotkaliście się ze spray'em.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz